Projekt pn „Stawiam na edukację ” realizowany jest w partnerstwie z Gminą Małkinia Górna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Osi priorytetowej 10 Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Edukacja ogólna i przedszkolna, Poddziałanie 10.1.1 Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych).
Wartość projektu łącznie 877 568,75 zł
Czas trwania projektu : od 30.08.2017 roku do 31.07.2018 roku
Numer projektu RPMA.10.01.01-14-3754/15-00
Projekt „Stawiam na edukację” dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa.
Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy 575 uczniów szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Małkinia Górna tj. Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej
Szkoły Podstawowej nr 2 im. F. Chopina w Małkini Górnej
Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Glinie
Szkoły Podstawowej im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Kiełczewie
Szkoły Podstawowej w Orle
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni
przez udział uczniów w różnych formach zajęć dodatkowych.
Wyboru konkretnych form wsparcia dokonano na podstawie przeprowadzonych przez Partnerów diagnoz problemów i potrzeb uczniów w/w szkół.
Dzięki projektowi 208 uczniów w/w szkół wyrówna dysproporcje edukacyjne poprzez udział w zajęciach wyrównawczych z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języków obcych.
148 uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce będzie doskonalić kompetencje matematyczne, naukowo-techniczne i językowe przez udział w zajęciach doskonalących.
108 uczniów rozwinie postawę pracy zespołowej przez udział w projektach edukacyjnych ukierunkowanych na działania zespołowe.
131 uczniów z kolei będzie rozwijać kompetencje społeczne, przedsiębiorczość i innowacyjność przez udział w interdyscyplinarnych projektach edukacyjnych opartych o społeczne i artystyczne zainteresowania uczniów.
85 uczniów zmniejszy deficyty rozwojowe dzięki udziałowi w zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych, terapii pedagogicznej i socjoterapii.
Dla uczestników zajęć doskonalących i projektów edukacyjnych zaplanowano wyjazdy edukacyjne do: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Białowieskiego Parku Narodowego, profesjonalnego obiektu sportowego, muzeów, teatrów. W trakcie tych wyjazdów uczniowie będą pogłębiać wiedzę i doświadczenia uzyskane w trakcie zajęć.
Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie będą doskonalić wiedzę jak unikać zagrożeń w cyberprzestrzeni i zarządzać swoją tożsamością w sieci.
W projekcie weźmie udział 79 nauczycieli 6 szkół. Będą doskonalić umiejętności wykorzystania urządzeń multimedialnych oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych TIK w trakcie lekcji. Powstanie też sieć współpracy nauczycieli 6 szkół. Powstanie zespołów przedmiotowych, wymiana doświadczeń między nauczycielami pozwoli podnieść jakość procesu dydaktycznego w każdej ze szkół.
W ramach projektu zostaną także doposażone pracownie przedmiotowe.